تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

بانک پروژه و پایان نامه مهندسی صنایع و مدیریت

دانلود پروژه های مهندسی صنایع و مدیریت و مقاله و پایان نامه و جزوات ارشد صنایع به همراه نرم افزارهای تخصصی مهندسی صنایع


دسته بندی سایت

برچسب های مهم

پیوند ها

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

 • بازدید امروز : 174
 • بازدید دیروز : 137
 • بازدید کل : 489295

فیلم آموزشی روش تحلیل رابطه خاکستری و تئوری خاکستری ، Grey Relational Analysis، GRA در اکسل


تحلیل رابطه خاکستری gra یا تئوری خاکستری یکی از روشهای تصمیم گیری چند شاخصه می باشد. این روش شباهت بسیار زیادی به روش تاپسیس دارد. روش تحلیل رابطه خاکستری (تئوری خاکستری) grey لزوما از اعداد خاکستری استفاده نمی کند بلکه از اعداد قطعی استفاده می کند. بنابراین بین روش تحلیل خاکستری gry و منطق خاکستری (استفاده از اعداد خاکستری) تفاوت وجود دارد.

این موضوع را با ذکر یک مثال بیشتر بیان میکنیم. فرض کنید که قصد استخدام فردی را دارید. تعدادی معیار از جمله سابقه کار و تحصیلات مد نظر می باشد. این معیارها میعارهای مثبتی هستند یعنی هر چه بیشتر باشند بهتر است. روش تاپسیس به راحتی این مساله را حل می کند. اما فرض کنید یک معیار دیگر به نام "سن افراد" مد نظر می باشد. به نظرتان این معیار مثبت است یا منفی؟

اگر مثبت در نظر بگیریم هر چه بیشتر باشد باید بهتر باشد یعنی یک فرد 120 ساله هم می تواند استخدام شود زیرا سنش از همه بیشتر است. اگر معیار "سن افراد" را منفی در نظر بگیریم یعنی هر چه کمتر باشد بهتر است پس یک نوزاد یک ماهه هم استخدام می شود زیرا سنش از همه کمتر است!!!

اما...

چنین چیزی در استخدام نباید اتفاق بیفتد چنین مواقعی یک سن مثلا 28 سال در نظر میگیرم و میگوییم هر چه سن افراد به این عدد نزدیکتر باشد بهتر می باشد. اینجاست که روش تحلیل رابطه خاکستری یا منطق خاکستری مطرح می شود. یعنی دادن مطلوبیت به معیارها.

روش تاپسیس قادر نیست برای یک معیار مقدار اولیه مطلوبیت در نظر بگیرد اما روش تحلیل خاکستری همان کارهای روش تاپسیس را انجام داده به علاوه اینکه معیار مطلوبیت نیز در نظر می گیرد یعنی برای مثال استخدام "سن افراد" را با قرار دادن یک عدد مثل 28 به عنوان مطلوبیت در نظر می گیرد.

در این آموزش ابتدا روش تئوری تحلیل رابطه خاکستری یا grey شرح داده می شود. سپس با ذکر یک مثال به آموزش این روش در اکسل به صورت گام به گام پرداخته می شود.

فایلهای محصول: ویدئوی آموزش روش منطق خاکستری + فایل اکسل Excel + مقاله بیس روش تئوری خاکستری gra

کلمات کلیدی

تحلیل خاکستری

تحلیل رابطه خاکستری

منطق خاکستری در اکسل

اعداد خاکستری

نرم افزار خاکستری

تحلیل خاکستری در اکسل

اکسل روش منطق خاکستری

منطق خاکستری در excel

مثال حل شده از مدلسازی زنجیره تامین سبز (GSC) در نرم افزار گمز


زنجیره تامین سبز

مقدمه

جهان امروز با مسائلی چون گرم شدن زمین، انواع آلودگی ها، افزایش مقدار گازهای گلخانه ای و... مواجه است که این مسائل به طور بالقوه می تواند منجر به انقراض نوع بشر شود. بنابراین حفظ محیط زیست و استراتژی های مربوط به آن خیلی زود در اولویت برنامه ها، به عنوان یک نوآوری مهم سازمانی قرار گرفت. سازمان از یک طرف باید به سوددهی و مزیت رقابتی، از طرف دیگر به از بین بردن یا به حداقل رساندن ضایعات (انرژی، تولید گازهای گلخانه ای، شیمیایی/خطرناک، مواد زائد جامد) توجه می کرد. اینجا بود که ایده زنجیره تامین سبز مطرح شد و خیلی زود نظر همگان را به خود جلب کرد.

 

توضیح مدل زنجیره تامین سبز در گمز

در این مدل زنجیره تامین از 6 بخش تشکیل شده که عبارتند از تامین کننده، تولید کننده، توزیع کننده، مشتری، تعمیر کننده و دفع کننده می­باشد. تامین کننده مواد اولیه را تولید و کنترل کرده و سپس برای تولید کننده ارسال می­کند، تولید کننده مواد اولیه را ابتدا کنترل کرده و درصدی از این مواد را به تامین کننده برمیگرداند.مواد برگشتی مورد کنترل قرار میگیرد و درصدی دوباری شده و به فروش میرسد و باقیمانده به دفع کننده ارسال میگردد.محصولات تولید شده در تولید کننده کنترل شده و سپس به توزیع کننده ارسال میگردد این بخش نیز محصولات را کنترل کرده و درصدی به تولیدکننده بازمیگرداند.تولید کننده نیز همانند تامین کننده عمل می­کند. توزیع کننده محصولات را دسته بندی کرده و برای مشتری ارسال می­کند مشتری نیز مقداری از محصولات را به توزیع کننده برمیگرداند، توزیع کننده محصولات برگشتی را مورد بررسی قرار می­دهد و مقداری را به دفع کننده ارسال و باقی مانده را برای تعمیر به بخش تعمیرکننده ارسال می­کند.

 

فرمت پروژه: WORD ( مدل و توضیحات) + فایل گمز

پروژه اثربخشی کلی تجهیزات (OEE) به همراه مثال اثر بخشی تجهیزات در اکسل


اثر بخشی کلی تجیهزات OEE چیست؟

ابزار اندازه گیری جامع از تجهیزات تولیدی کارخانه میباشد.که اصل کاهش مشکلات ماشین آلات تولیدی و اجرای بهبود مداوم تولید را به کار گرفته و در اوایل از اقدامات اصلاحی به بهترین وجه در جهت محدود کردن تجهیزاتی که تاثیر منفی بر تولید دارند استفاده میکند و در آخر اقدامات اصلاحی را به دیگر قسمت های کارخانه بسط داده میشود. شاخصی جهت کنترل 6 ضرر بزرگ که در تمام صنایع موجود است.در این شاخص سه عامل کیفیت سطح دسترسی و عملکرد در کنار هم قرار گرفته و اثر بخشی ماشین آلات را محاسبه میکنند.OEE یک ابزار ساده ولی قدرتمند است و معیاری است که اطلاعات روزانه درباره چگونگی عملکرد موثر ماشین آلات و اینکه کدام یک از 6 ضرر بزرگ را باید بهبود بخشیمارائه میگردد.

 

فرمت پروژه: فایل WORD (گزارش پروژه که فهرست مطالب آن در زیر آورده شده است) + فایل اکسل مثال اثربخشی کلی تجهیزات (OEE)

 

توجه: در فایل اکسل پیوستی کدنویسی فرمول محاسبه شاخص OEE آورده شده است. به منظور درک بهتر این شاخص یک مثال ساده نیز در فایل اکسل اجرا شده است. میتوان با وارد کردن داده ­های دیگر شاخص OEE مربوط به تجهیزات را محاسبه نمود.

 

فهرست مطالب

OEE چیست؟

پیدایش OEE

هدف از OEE

شش ضرر بزرگ و OEE

معرفی نحوه محاسبه OEE

روش پیشنهادی اجرای OEE

دانلود رایگان فیلم آموزشی پیاده سازی مدل AHP در نرم افزار Expert choice


دانلود رایگان آموزش پیاده سازی روش AHP در نرم افزار اکسپرت چویس.

فیلم آموزشی رایگان به زبان فارسی برای اولین بار نرم افزار Expert choice

جهت دانلود به کانال تلگلرام ما به نشانی زیر مراجعه کنید. فیلم آموزشی در کانال قرار گرفته است. قیمت این فیلم در بیرون بالای 15000 تومان میباشد.

https://telegram.me/joinchat/BZfcoD1cO9VAMBRbOsc-3w

مساله تخصیص درجه دوم یا نمایی یا QAP


Koopmans و Beckman در سال 1957 مسئله تخصیص نمایی را برای فعالیت های اقتصادی تعریف و فرمولبندی کردند. این مسئله به جهت ماهیت درجه دو آن به مسئله تخصیص نمایی شناخته شده است. مسئله ای که حدوداً پنج دهه است که توجه محققان در زمینه های مختلف را به خود جلب نموده است و محققان و دانشمندان بسیاری در زمینه ریاضیات، کامپیوتر، تحقیق درعملیات و اقتصاد از آن برای مدلسازی مسائل بهینه سازی استفاده نمودند.

 منظور از تخصیص این است که هر یک از تسهیلات منطبق بر یک مکان شود و بالعکس. در QAP لازم است تعداد تسهیلات و مکان ها برابر باشد. اگر تعداد تسهیلاتی که باید به n مکان اختصاص داده شود از n کمتر(مثلاً m تا)باشد، آنگاه برای استفاده از فرمول بندی تخصیص نمایی، تعداد n-m تسهیلات مجازی در نظر می گیریم و بین هرکدام از اینها( تسهیلات فرضی) و بقیه تسهیلات جریان صفر منظور می کنیم. اگر تعداد مکان ها کمتر از تعداد تسهیلات باشند، آنگاه مسئله ناشدنی خواهد بود.

 

نوع مطلب : طراحی ایجاد صنایع، طرح ریزی واحدهای صنعتی،
برچسب ها : مساله تخصیص درجه دوم، مساله تخصیص نمایی، مدل QAP، مکان یابی QAP، پاورپوینت مساله تخصیص نمایی، مساله تخصیص درجه دوم PDF،

 

جهت دانلود این فایل بر روی گزینه "دانلود فایل" در زیر کلیک کنید.

 

همچنین میتوانید:

1- جهت دانلود آموزش ها و پروژه های بیشتر به سایت majorproject.ir مراجعه کنید.

2- با عضویت در کانال تلگرام ما، هزاران آموزش و پروژه آماده را دریافت کنید.

لینک عضویت: https://telegram.me/joinchat/BZfcoD1cO9VAMBRbOsc-3w

پاورپوینت الگوریتم خوشه بندی بر اساس رتبه (ROC)


رویکرد خوشه بندی

کلمات کلیدی: الگوریتم رتبه بندی خوشه ای- انواع خوشه بندی-خوشه بندی سلسله مراتبی- آموزش خوشه بندی-خوشه بندی فازی-خوشه بندی داده کاوی-خوشه بندی در متلب

 به یک تعبیر کلی تکنیکهای خوشه بندی سعی می کنند تا گروهها و خوشه های مشابه را به صورت ورودی شیء-شیء یا شیء-خصوصیت ماتریس اطلاعات کشف کرده و یا نشان دهند. این تکنیک به گونه ای است که سطر ها و ستون های ورودی را مرتب می کند.

تکنیک های خوشه بندی در زمینه های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.

 به عنوان مثال:
 شناسایی اطلاعات، بیولوژی، پزشکی، الگوشناسی، تحلیل جریان تولید، انتخاب وظایف، مهندسی کنترل و سیستم های خبره.
 تمام تکنیک هایی که مورد بحث قرار می گیرند از برنامه فرایند یا اطلاعات مربوط به مسیریابی قطعه استفاده می کنند تا سلول های ماشین آلات یا خانواده قطعات و یا هردو را تهیه کند.
 در کتابهای مختلف 5 الگوریتم زیر خوشه بندی مورد استفاده قرار می گیرند:
 1- خوشه بندی بر اساس رتبه (ROC)
 2- انرژی پیوند (BE)
 3- پنهان کردن سطرها و ستون ها
 4- ضرایب تشابه
 5- رویکرد برنامه ریزی ریاضی

 

جهت دانلود این فایل بر روی گزینه "دانلود فایل" در زیر کلیک کنید.

 

همچنین میتوانید:

1- جهت دانلود آموزش ها و پروژه های بیشتر به سایت majorproject.ir مراجعه کنید.

2- با عضویت در کانال تلگرام ما، هزاران آموزش و پروژه آماده را دریافت کنید.

لینک عضویت: https://telegram.me/joinchat/BZfcoD1cO9VAMBRbOsc-3w

پاورپوینت الگوریتم رتبه بندی خوشه ای (گروهی)


تکنولوژی گروهی و چیدمان تسهیلات

کلمات کلیدی:

الگوریتم خوشه بندی k-means

 

انواع خوشه بندی

 

انواع الگوریتم های خوشه بندی

 

الگوریتم های خوشه بندی در داده کاوی

 

الگوریتم خوشه بندی c-means

 

خوشه بندی چیست

خوشه بندی فازی

 

خوشه بندی سلسله مراتبی

 

روش های خوشه بندی

 

 

 Group Technology(GT) and Facility LayOut
 تكنولوژی گروهی، از سیستم های تولیدی بوده كه به دلیل شناسائی و ایجاد خانواده های مشابه از نظر تولید قطعات متعدد و متنوع دارای مزایای زیادی می باشند. كاهش زمان راه اندازی، زمان تولید محصول و نیزكاهش هزینه های تولیدی و كنترل صحیح در امر تولید و طراحی بهینه سیستم استقرار ماشین آلات از مزایای خاص سیستم فوق می باشند. طراحی سلولهای تولیدیCellular Manufacturing برای خانواده مشابه از قطعات از اقدامات لازم واساسی برای موفقیت درتكنولوژی گروهی هستند.
 

رویکرد(نگرش) خوشه بندی

 به طور کلی تکنیک های خوشه بندی،سعی درکشف ونمایش گروه ماشینهای مشابه دارد. این تکنیک ارزش دودویی سطروستونهای ماتریس ورودی را محاسبه کرده و به صورت نزولی دوباره چینی میکند.هرخوشه (گروه) نشان دهنده ی ماشین ها و بخشهای مشابه است.

 

 

جهت دانلود این فایل بر روی گزینه "دانلود فایل" در زیر کلیک کنید.

 

همچنین میتوانید:

1- جهت دانلود آموزش ها و پروژه های بیشتر به سایت majorproject.ir مراجعه کنید.

2- با عضویت در کانال تلگرام ما، هزاران آموزش و پروژه آماده را دریافت کنید.

لینک عضویت: https://telegram.me/joinchat/BZfcoD1cO9VAMBRbOsc-3w

پایان نامه فارسی مهندسی صنایع و مدیریت با عنوان برنامه ریزی و توسعه نیروی انسانی در پروژه ها به همراه پرسشنامه


پایان نامه فارسی با عنوان برنامه ریزی و توسعه نیروی انسانی در پروژه ها به همراه پرسشنامه

 

جهت دانلود این پایان نامه بر روی عبارت "دانلود فایل" در زیر کلیک کنید.

 

همچنین میتوانید:

1- جهت دانلود آموزش ها و پروژه های بیشتر به سایت majorproject.ir مراجعه کنید.

2- با عضویت در کانال تلگرام ما، هزاران آموزش و پروژه آماده را دریافت کنید.

لینک عضویت: https://telegram.me/joinchat/BZfcoD1cO9VAMBRbOsc-3w

پاورپوینت کارگاه آموزشی تحلیل پوششی داده ها (DEA)


دانلود رایگان پاورپوینت کارگاه آموزشی تحلیل پوششی داده ها (DEA)

تعداد اسلاید: 75

جزوه دستنویس و کامل تحلیل پوششی داده ها DEA دانشگاه شهید بهشتی به صورت رایگان


جزوه ای که امروز قرار دادیم در تمام سایت ها به صورت پولی می باشد اما در اینجا به صورت کاملا رایگان دانلود کنید. جزوه دستنویس و کامل تحلیل پوششی داده ها DEA دانشگاه شهید بهشتی .

 

پایان نامه مهندسی صنایع زبان انگلیسی در مورد بهینه سازی استوار (Robust Optimization)


عنوان انگلیسی پایان نامه:

Robust Optimization of Dynamic Systems

 

عنوان فارسی پایان نامه:

بهینه سازی استوار سیستم های پویا

 

 

جهت دانلود رایگان آموزشهای و پروژه های بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://majorproject.ir/prod-659699.html

پایان نامه مهندسی صنایع در رابطه با تکنیک بهینه سازی کلونی مورچه ها و کاربرد آن در مسیریابی


عنوان انگلیسی پایان نامه:

 Ant Colony Optimization and its Application to Adaptive Routing in Telecommunication Networks
 

 عنوان فارسی پایان نامه:

 بهینه سازی کلونی مورچه ها و کاربرد آن در مسیریابی تطبیقی شبکه های مخابراتی
 
 

جهت دانلود رایگان آموزشهای و پروژه های بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://majorproject.ir/prod-659699.html

مجموعه پروژه های انجام شده پریماورا primavera


در این پست میتوانید پکیج پروژه های انجام شده توسط نرم افزار primavera را دانلود کنید. نرم افزار پریماورا یکی از نرم افزارهای مدیریت و کنترل پروژه می باشد.

 

 

جهت دانلود رایگان آموزشهای و پروژه های بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید

 

http://majorproject.ir/prod-659699.html

 

 

پاورپوینت مجموعه های فازی شامل مثال و توضیح اعداد فازی


پاورپوینت کامل مجموعه های فازی شامل مثال و توضیح اعداد فازی

 

فهرست مطالب

چند مفهوم مقدماتی

نماد گذاری

عدد اصلی یک مجموعه فازی

عملگرهای مجموعه‌ای و ویژگی‌های آن‌ها

افراز فازی

چند عملگر ديگر

حاصلضرب دکارتي

برش‌ها و تحدب

 

جهت دانلود رایگان آموزشهای و پروژه های بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://majorproject.ir/prod-659699.html

پاورپوینت ارائه مقاله ISI سیستم های صف-رایگان


این فایل، یک پاورپوینت برای درس سیستم های صف میباشد که با ارائه یک مقاله ISI میپردازد.

عنوان انگلیسی مقاله:

Buffer allocation plan for a remanufacturing cell

 

عنوان فارسی مقاله:

طرح تخصیص بافر برای یک سلول بازتولید

 

در این مقاله، با استفاده از نظریه صف، مدلي براي ارائه يك برنامه تخصيص بافر بهينه (NOBAP)، به طور ويژه براي يك سلول بازتوليد، با بافرهاي محدود و سرورهاي غيرقابل اعتماد ارائه مي‌شود.

 

تعداد اسلاید: 24

 

جهت دانلود رایگان آموزشهای و پروژه های بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://majorproject.ir/prod-659699.htmlمطالب تصادفی

 • آموزش روش تصمیم گیری چند معیاره آراس (ARAS)
 • آموزش روش کوپراس (COPRAS) و پیاده سازی در اکسل
 • فیلم آموزش کنکوری درس طرح ریزی واحدهای صنعتی ویژه داوطلبین کنکور ارشد مهندسی صنایع
 • پکیج ویژه استخدامی مهندسی صنایع ( جزوه، سوالات استخدامی، فیلم های آموزشی، نمونه تست) دستگاههای اجرایی، شرکت گاز، شرکت نفت، بانک ، و تمامی ارگانها
 • دانلود پروژه پایانی مهندسی صنایع مقطع کارشناسی
 • فیلم آموزشی روش تحلیل رابطه خاکستری و تئوری خاکستری ، Grey Relational Analysis، GRA در اکسل
 • مثال حل شده از مدلسازی زنجیره تامین سبز (GSC) در نرم افزار گمز
 • پروژه اثربخشی کلی تجهیزات (OEE) به همراه مثال اثر بخشی تجهیزات در اکسل
 • دانلود رایگان فیلم آموزشی پیاده سازی مدل AHP در نرم افزار Expert choice
 • پاورپوینت مجموعه های فازی شامل مثال و توضیح اعداد فازی
 • دانلود رایگان نرم افزار اندروید مهندسی صنایع و مدیریت
 • فیلم آموزشی روش دیمتل فازی fuzzy DEMATEL در نرم افزار اکسل برای اولین بار و به زبان فارسی
 • فیلم آموزشی حل مدلAHP و AHP گروهی در نرم افزار Expert Choice برای اولین بار
 • فیلم آموزشی روش آنتروپی شانون در اکسل برای بدست آوردن وزن معیارها
 • فیلم آموزشی تکنیک ترکیبی AHP فازی و تاپسیس (topsis) فازی در متلب به زبان فارسی

https://telegram.me/ieproject

جهت دانلود پروژه های و پایان نامه های بیشتر به وبسایت majorproject.ir مراجعه کنید